កិច្ចប្រជុំលើកទី២នៃគណៈកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យផលិតផលថ្នាំជក់
កាលពីថ្ងៃអង្គារ ១២កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំជូត ត្រីស័ក ព.ស២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ក្រសួងសុខាភិបាលដែលមាន មជ្ឈមណ្ឌលជាតិលើកកំពស់សុខភាព ជាសេនាធិការ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំលើកទី២នៃគណៈកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យផលិតផលថ្នាំជក់ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមវេជ្ជ. អុឹង ភីរុន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសុខាភិបាល និងជាអនុប្រធានអចិន្រ្តយ៍នៃគណៈកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យផលិតផលថ្នាំជក់់ ដោយមានសមាជិកអង្គប្រជុំសរុបចំនួន៦៨ នាក់អញ្ជើញមកពីបណ្តាក្រសួង និងរាជធានីខេត្ត ដែលជាសមាជិកគណៈកម្មាធិការ លេខាធិការដ្ឋាន មន្ទីរសុខាភិបាលនៃរដ្ឋបាល ២៥ រាជធានី ខេត្ត និងអង្គការសុខភាពពិភពលោក។
កិច្ចប្រជុំនេះ បានប្រព្រឹត្តទៅនៅទីស្ដីការក្រសួងសុខាភិបាល តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ក្នុងគោលបំណង៖
1. ពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារត្រួតពិនិត្យផលិតផលថ្នាំជក់ ទាក់ទងការអនុវត្តច្បាប់ វឌ្ឍនភាពនៃការអនុវត្តច្បាប់កន្លងមក និងបញ្ហាប្រឈម
2. ពិនិត្យសម្រេចលើផែនការយុទ្ធសាស្រ្តក្នុងការអប់រំ និងកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់ផលិតផលថ្នាំជក់ឆ្នាំ២០២១-២០២៦

The 2nd Tobacco Control Committee Meeting
On Tuesday 16 November 2021, Ministry of Health of Kingdom of Cambodia with National Center for Health Promotion organized the 2nd Tobacco Control Committee Meeting under the chairmanship of H.E Dr. Ung Phyrun, Secretary of State of the Ministry of Health and the Permanent Deputy Chairman of the Tobacco Control Committee and 68 members from the relevant ministries and the capital and provincial level who are members of the Secretariat Committee of the Department of Health of Administration, 25 capital-provinces and the World Health Organization (WHO).
The meeting was held virtually (via Zoom Video Conference) at Ministry of Health in order to:
1. examine the progression on implementation of tobacco control inspections related to legislative compliances, progression of law enforcement in the past and challenges; and